Przez tereny Czarnej Góry przebiegają dwa górskie szlaki rowerowe wytyczone przez Powiat Tatrzański. Są to:
Trasa nr 6: Białka - Droga Królewska - Czarna Góra. Długość 30 km, czas przejazdu 3,5 godz., różnica wzniesień 280 m, trasa trudna. Początek trasy w Białce Tatrzańskiej. Przez Białkę dojeżdżamy do spiskiej już wsi Trybsz, gdzie znajduje się drewniany kościółek z najstarszą polichromią z motywem tatrzańskim. Dalej przez wieś Czarna Góra do Bukowiny Tatrzańskiej. Przez przysiółek Rusiński i Głodowski Wierch dojeżdżamy do Gliczarowa Górnego, a dalej szutrową drogą, grzbietem między Leśnicą a Białką Tatrzańską dojeżdżamy do Kotelnicy. Odcinek ten nazywany jest "Drogą Królewską" gdyż jak głosi historia, to tędy wracało wojsko Jana III Sobieskiego z Odsieczy na Wiedeń w 1683 r. Następnie przy górnej stacji kolejki zjeżdżamy do Białki Tatrzańskiej.
Trasa nr 8: Bukowina Tatrzańska - Czarna Góra - Leśnica. Długość trasy 40 km, czas przejazdu 4 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna. Początek trasy w Bukowinie Tatrzańskiej przy Urzędzie Gminy. Jedziemy asfaltową drogą do wsi Czarna Góra położonej już na Spiszu. Dalej przez Trybsz do Leśnicy i przez wieś pod górę do Bukowiny Tatrzańskiej. Na tym odcinku trasy rozprzestrzeniają się przepiękne widoki na Tatry. Następnie przez Rusiński Wierch zjeżdżamy pod Urząd Gminy.
Rowerem można również wybrać się na wycieczkę trans graniczną:
Przez przejście graniczne Jurgów - Podspady należy kierować się w stroną przejścia granicznego Jaworzyna - Łysa Polana (turę tę można wzbogacić o przejażdżkę Doliną Białej Wody),
Magura Spiska. Przez przejście graniczne Jurgów - Podspady, następnie przez Zdziarską Przełęcz (Sedlo pod Prislopom 1081m n.p.m.) w kierunku Osturni i dalej przez przejście graniczne Welka Frankowa - Kacwin do Kacwina i dalej do Jurgowa lub przez wioski Łapsze Wyżne i Łapsze Niżne.